פתיחת סתימות ביוב


ישנן כמה סיבות, אשר בגינן נוצרות סתימות במערכת הביוב. ניתן לחלק את הסתימות לשניים,, האחת סתימה הנוצרת בבית , באסלה, בכיורים או באמבט, השנייה היא סתימת מערכת הביוב הנמצאת מחוץ לבית.  הדרכים לפתיחת הסתימות, תהיינה שונות, כאשר לאינסטלטור יש מכשור שונה, עבור פתיחת הסתימה באסלה או בכיורים ובאמבטיה, וביובית אשר פותחת את הסתימה בתוך מערכת הביוב הנמצאת מחוץ למבנה.
כאשר הסתימה בתוך הבית לא עתה יפה, האינסטלטור יפעיל את הביובית, שהיא הכלי הראשי שלה לפתיחת הסתימות במערכת הביוב. ישנם שני גדלים של ביוביות, ביובית גדולה וביובית קטנה, אשר תפקידה להגיע למקומות נמוכים יותר, כאשר ישנן הצפות במרתפים או בחניונים שהוצפו במים. את פתיחת סתימות ביוב, מבצעים באמצעות צינור גדול המחובר למכלית הביובית, הצינור מוחדר למערכת הביוב ושואב כאלפיים ליטרים של תוכן ביוב בדקה. לאחר פעולה זו, המכלית השנייה עם הצינור הנוסף, מוחדרים למערכת הביוב  ובאמצעות זרם עצום של מים, נשטפת מערכת הביוב.

מתי יש לקרוא לאינסטלטור שיש לו ביובית?

אם ניסיתם בעזרת כלים ביתיים כגון הפומפה הידועה, או הספירלה, לפתוח את הסתימה והיא לו השתחררה, זה הזמן לקרוא לאינסטלטור, כי ככל הנראה, מדובר בסתימת מערכת הביוב, מה שמצריך את הביובית שתגיע ותשחרר את הסתימה בצורה מקצועית. לפעמים לא מדובר בפסולת כגון נייר טואלט, מגבונים , או פדים שחדרו מערכת בגלל תחזוקה לא נכונה של מערכת הביוב, כי אם גם בגלל שורשים של עצים הנמצאים בקרבת מקום. במקרה זה, מחדירים מצלמה רובוטית לאחר שמרוקנים את הביוב ובעזרתה רואים היכן חדרו השורשים ומה הנזק שהם גרמו לביוב.
במידה וזו הבעיה, ישנם מסורים חשמליים דקים שבאמצעותם, יחד עם המצלמה שמחוברת למחשב נייד, ניתן לחתוך בדיוק רב את השורשים שחדרו לביוב מבלי לפגוע בצנרת. אם מדובר על זמן רב שהשורשים כבר חדרו לביוב, ניתן יהיה למצוא נזקים רבים, כגון סדק בצנרת או נזק רב יותר שלפעמים גורם להחלפת תשתית.

 תחזוקה שוטפת תמנע סתימות והוצאות מיותרות

בנייני מגורים שיש בהם וועד בית מסודר, דואגים לתחזוקה השוטפת של מערכת הביוב. ניתן יהיה למנוע את הסתימות, כאשר פעם בשנה, תגיע חברת אינסטלציה ותבצע בדיקה למערכת הביוב באמצעות צילום ושטיפה בלחץ מים. פעולות אלה, תמנענה את סתימות הביוב. וועד הבית תמיד מתריע את הדיירים כאשר הוא מורה להם לא להשליך לאסלה ניירות ומוצרי היגיינה אחרים למניעת נזק בקרב דיירי הבניין.
  
 
 

המומחיות שלנו היא פתיחת סתימות מורכבות, הזמן אינסטלטור 24 
 PHONE
שירותי פתיחת סתימות

ספירלה חשמלית לפתיחת סתימות
פתיחת סתימות עם רובוט
חיתוך שורשי ביוב
צילום קווי ביוב 
תיקון צנרת ביוב
תיקון פאץ
תפריט דף הבית