תקלות במשאבות מים \משאבות טבולות


ישנם בתים או בניני מגורים שהם בנויים באזורים עשויים להיות בעיתיים מבחינת המיקום שלהם מה שגורם לבעיות בצנרת הניקוז. ישנם מקומות נמוכים כמו חניונים שיש לעשות שימוש עם משאבות מים טבולות, כך שיהיה ניקוז טוב של המים כאשר המשאבה, מתחילה לנקז את המים לביוב ופועלת בגובה מסוים של המצוף הנמצא בה. השימוש במשאבות מים טבולות, נעשה, במקרים בהם ישנם בורות ספיגה ולכן, יש לדאוג כי תהיינה משאבות מים טבולות.
תקלות במשאבות מים טבולות, ניתן למצוא, כאשר אין שאיבה, כלומר המשאבה פועלת, אך אינה שואבת מאומה, או שהמשאבה שואבת, אך הנוזלים בכל זאת משתחררים. מי שמתקן את משאבות המים הטבולות, הינו אינסטלטור, או חברת אינסטלציה שמשווקת ואחראית על תיקונן.

​​​​​​​

תקלות נפוצות שישנן במשאבות המים הטבולות


ישנן תקלות נפוצות בנשאבות המים הטבולות, כמו למשל, כאשר חלקיקים נמצאים במשאבה, או שהחלקים אינם מחוברים כהלכה. יש לנקות את המשאבה, היות וייתכן כי חפץ מסוים או שארית של פסולת נתקעה במשאבה. יש לפרק ולחבר שוב את המשאבה .מומלץ להזמין איש מקצוע מוסמך, כגון מי שמומחה בתיקון משאבות מים טבולות, או איש אינסטלציה המתמחה בתחזוקה ותיקון המשאבות.
בגלל שמשאבות המים, פועלות כמה פעמים בשנה, יש לבצע בהן בדיקה תקופתית בכל כמה חודשים. אמנם ניתן לבצע את הבדיקה בעצמכם, אך רצוי יותר כי איש מקצוע יבדוק אותן. טיפול זה, חוסך בהוצאות מיותרות של תיקון, אשר נובע מתחזוקה לא נכונה של משאבות אלה. ניתן למצוא משאבות שמיועדות לשאיבת מי הביוב וגריסת הפסולת. הפונקציות עשויות להתקלקל ולכן, יש לרכוש משאבות אלה מחברה המספקת גם שירות תיקונים ואחזקה במקרה ותהיה בעיה במשאבות אלה. יש לוודא, כי החברה תפעל במהירות ותשלח איש מקצוע שיתקן את המשאבה, במידה ויש ריח רע מהביוב כאשר הוא עולה על גדותיו, כאשר המשאבה פסקה מלפעול


ממי כדאי לרכוש משאבות מים טבולות?

​​​​​​​
העניין הוא לא רק לרכוש משאבות מים טבולות, כי אם לקבל אחריות ולדעת שיש למי לפנות, כאשר משאבת המים מתקלקלת, או לדעת כי ישנה תחזוקה שוטפת של בעלי מקצוע, אשר מתמחים בתיקון ותחזוקה וכן, חברה שתעניק אחריות על משאבות המים.  בקשו המלצות ממכרים או משפחה, אשר רכשו משאבות מים והם מרוצים, שאלו איזה סוג של משאבה יש ברשותם ומי החברה שמתקנת ואחראית לתחזוקתן. אם יש בידכם מידע זה, כדאי כי תתחילו לברר לפחות בכמה חברות, כך שתהיו בטוחים ברכישה ובשירות התיקונים המקצועי של החברה.
 
 

תפריט דף הבית