איתור נזילות מים


אחת מהבעיות המרגיזות ביותר, הינן בעיות במערכת האינסטלציה. בגלל שהצנרת נמצאת בתוך הקירות או תחת הרצפות, אנו לא יכולים לראות אם קיימת נזילה סמויה, עד שמתחילים לצוץ סימנים בקירות של טיח מתקלף או עובש. בגלל שמדובר בצנרת רבה, ניתן יהיה לבדוק את מיקום הנזילה, באמצעות מכשור של איתור נזילות מים.  מדובר על מצלמה טרמית, אשר תפקידה הוא לצלם מבעד לקירות את פיצות הצנרת או הצינור שדולף בגלל בלאי.
מים במבנה, עשוי לגרום לנזק רב. יש לערוך בדיקה תקופתית, במיוחד אם המבנה קיים כבר מעל לעשר שנים או שלא הוחלפה בו תשתית שנים רבות.. במידה ויש לכם ביטוח מבנה או נכס, רוב הסיכויים שחברת הביטוח, תשתתף בהוצאות של תיקון הדליפה והנזק שנגרם כמו שיפוץ הקיר מחדש וחיפויו ע"י אריחי קרמיקה, במידה והנזילה היא בחדרי האמבט או במטבח.


זיהוי הנזילה באמצעות מכשור מיוחד


אם פעם, היו שוברים קירות, על מנת לאתר את הצנרת על פי ההרגשה או החשד של האינסטלטור על פי כוון הנזילה, היום ישנו מכשור מיוחד, אשר מקטין את הנזקים. הכוונה היא למכשור משוכלל הפועל על אינפרה אדום וחודר את הקיר. מכשיר זה שנקרא מצלמה טרמית, מחובר למחשב נייד שאדם נוסף הנמצא מול המחשב, רואה  בבירור, היכן קיימת הנזילה. באותו המיקום של הצינור הדולף, חוצבים בקיר ומחליפים את הצינור הפגום, כך שהנזק והלכלוך שנגרם בעקבותיו יהיה קטן יותר .
אחד הסימנים לנזילות, הינו חשבונות מים גדולים. ברגע שידעתם כי לא השתמשתם במים כמו שמופיע בחשבון, יש לקרוא מיד לאינסטלטור שיתקן את הנזילה. ראשית עליו למצוא את המיקום באמצעות מכשור המתמחה עם איתור נזילות. ישנם מקרים שונים כמו נזילה מכמה צינורות ולכן אי לדעת מה הנזק ומה מחיר התיקון מראש, רק לאחר האיתור של הצמרת שנפגמה.

בדיקת נזילה

גורמים עיקריים שמהם ישנה הנזילה בבית

​​​​​​​
ישנם כמה גורמים עיקריים, אשר מהם ישנה נזילה ואלה הם: 
  • מהצנרת שממנה מגיעים מים נקיים
  • צנרת שמעבירה מי דלוחין{ביוב}
  • צנרת של מערכות הסקה ומיזוג
אינסטלטור מומחה, בעל וותק  של שנים, יוכל לאתר את מקו הרטיבות, אם באמצעות המיקום שלה, או אם ממקור הרטיבות. באמצעות בדיקה חיצונית של האינסטלטור הכוללת בדיקת לחץ, ניתן יהיה לאתר את גורמי הנזילה, אשר במקרים שונים כאשר מערכת האינסטלציה היא ישנה, ישנם כמה מוקדי דליפה שיש לתקנם במהירות למניעת נזק רב יותר.
 

תפריט דף הבית